Ładowanie Wydarzenia
04
kwiecień
niedziela

Nabożeństwo Wielkanocne

4 kwietnia 2021 @ 11:00 - 12:30
  • To wydarzenie minęło.

Przed nami dni szczególne: wspominanie męki i śmierci naszego Zbawiciela. Śmierci na krzyżu…przeżywamy to, największą tajemnicę naszej wiary. Ofiara Jezusa na krzyżu, to objawienie doskonałej miłości Boga do ludzi, a pusty grób to niemy świadek centralnego wydarzenia ludzkiej historii: zmartwychwstania Jezusa, naszego Pana. Przeszedł On przez śmierć, by dać nam życie. Żaden człowiek nie był w stanie wykupić swoich grzechów. Zrobił to Jezus Chrystus, Syn Boga Żywego! On wziął nasze grzechy na siebie.
Krzyż jest symbolem hańby: gdy patrzymy na te wydarzenia z wiarą, to otrzymujemy nową perspektywę, Boże spojrzenie. Patrzenie z wiarą powoduje, że krzyż nabiera innego znaczenia. Przez zmartwychwstanie Jezusa jest symbolem zbawienia.
Niedziela wielkanocna ogłasza światu ogromną radość, pokonanie śmierci, zmartwychwstanie Jezusa! Na usta ciśnie się pieśń:
„Oto On żyje, Chrystus Pan zmartwychwstał,
śmierci więzy zerwał On, tak, On powstał,
z martwych powstał On!”
Zapraszamy do odkrywania w sobie pragnienia poznania Zmartwychwstałego Jezusa i do osobistego spotkania z Nim, do skorzystania z daru zbawienia, do doświadczania Boga w codziennym życiu, gdyż Bóg „tak umiłował świat, że Syna swego, Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego uwierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.” Jana 3;16.

Szczegóły wydarzenia:
Data: 4 kwietnia 2021
Zaplanowane akcje są uruchamiane na podstawie daty i godziny. 11:00 - 12:30